Symfony Framework – защо да го използваме Symfony е чудесен framework. В днешно време има много видове PHP библиотеки, включително Zend, CodeIgniter, Cake PHP и други. Създадена като индивидуален проект за клиента, библиотеката с функции и класове за уеб приложение Symfony Framework е известна и хиляди компании разчитат на нея. Както потребителите, така и на разработчиците , които избират Symfony, …
Имейл маркетинг и 10те най-допускани грешки – част 1
Един от редакторите на американското списание Econsultancy – Бен Дейвис описва 10 имейла, които е изтрил и причините, които са го подразнили в тези имейли. В своята статия Дейвис се извинява на читателите си, както и на фирмите за чиито имейли пише и за негативната си оценка. Но погледнато от добрата гледна точка – по-добре да се кажат нещата, които не трябва да се следват в имейл кампаниите, отколкото хората да продължават да бъркат.
Основни стратегии за автоматични имейли – масирана атака в правилната насока
Международния ръководител за „Стратегическо управление” за Lyris London господин Филип Стори, предлага на вниманието ни няколко стратегии, с които успешно да можем да направим автоматична имейл кампания в правилния момент и на правилната таргет група. Тази статия засяга широк обхват от бизнес сферата и най-вече туристическия сектор. Почти задължително е ако сте в този сектор да използвате поне една от последващите тактики и стратегии, работещи за вашия бизнес.
Стандартите, с които трябва да се съобразим при писане на тема за мобилни устройства
Както виждаме от всекидневието ни, доста от фирмите, които ни пращат имейли опитващи се да ни покажат може би един наистина чудесен продукт или услуга правят една и съща грешка. А тя е – не оптимизираната тема на имейла спрямо потребителите, които отварят пощата си предимно и главно на мобилни устройства.
Психологичното въздействие на имейл маркетинг кампания
Един от големите американски психолози ни показва няколко най-основни тактики влияещи върху избора и решенията на хората. Американският психолог Робърт Чиалдини ни въвежда в основните механизми въздействащи върху потребителя, а именно: реципрочност, ангажираност и последователност, консенсус, сходство, авторитет и ограничени количества.
Тази идея със семантичното търсене е много добра от гледна точка на потребителите. Но трябва да се отбележи, че по този начин оптимизаторите могат да изкарат някой нов сайт в трудна ниша на по-предни позиции чрез Long Tail метода.
За микродатата е ясно как работи. Но къде точно трябва да сложа кода? Имам предвид, ако съм на WordPress, най-напред – като влезя в админ панела, отида на Редактор, от там в кой файл влизам и къде по-конкретно трябва да впиша кода?