Symfony Framework – защо да го използваме Symfony е чудесен framework. В днешно време има много видове PHP библиотеки, включително Zend, CodeIgniter, Cake PHP и други. Създадена като индивидуален проект за клиента, библиотеката с функции и класове за уеб приложение Symfony Framework е известна и хиляди компании разчитат на нея. Както потребителите, така и на разработчиците , които избират Symfony, … Виж още
Един от редакторите на американското списание Econsultancy – Бен Дейвис описва 10 имейла, които е изтрил и причините, които са го подразнили в тези имейли. В своята статия Дейвис се извинява на читателите си, както и на фирмите за чиито имейли пише и за негативната си оценка. Но погледнато от добрата гледна точка – по-добре да се кажат нещата, които не трябва да се следват в имейл кампаниите, отколкото хората да продължават да бъркат. Виж още
В тази статия ще ви представим и конкретизираме едни от най-главните и добри съвети и насоки спрямо имейл маркетинга. Най-главното тук е да се запитаме – какво прави за нас имейл маркетинга? Виж още
Международния ръководител за „Стратегическо управление” за Lyris London господин Филип Стори, предлага на вниманието ни няколко стратегии, с които успешно да можем да направим автоматична имейл кампания в правилния момент и на правилната таргет група. Тази статия засяга широк обхват от бизнес сферата и най-вече туристическия сектор. Почти задължително е ако сте в този сектор да използвате поне една от последващите тактики и стратегии, работещи за вашия бизнес. Виж още
Както виждаме от всекидневието ни, доста от фирмите, които ни пращат имейли опитващи се да ни покажат може би един наистина чудесен продукт или услуга правят една и съща грешка. А тя е – не оптимизираната тема на имейла спрямо потребителите, които отварят пощата си предимно и главно на мобилни устройства. Виж още
Един от големите американски психолози ни показва няколко най-основни тактики влияещи върху избора и решенията на хората. Американският психолог Робърт Чиалдини ни въвежда в основните механизми въздействащи върху потребителя, а именно: реципрочност, ангажираност и последователност, консенсус, сходство, авторитет и ограничени количества. Виж още
„Symfony 2“ е изключително добра, мощна и елегантна библиотека от класове и методи, които се използват за разработване на уеб приложения. Изключително бърз ( може би най-бързия до момента ) и с големи възможности. По принцип се предполага, че ако има голяма функционалност библиотеката ще бъде много бавена, но НЕ Е.
„Symfony 2“ е два пъти по-бърз от „Солар 1.0.0“ (считан за един от най-бързите фреймуъркове).
Два пъти по-бърз от “Solar 1.0.0”
Два и половина пъти по-бърз от „Symfony 1.4.2“
Три пъти по-бърз от „Zend Framework 1.10“
Четири пъти по-бърз от „Lithium“.
Шест пъти по-бърз от „CakePHP 1.2.6“
Шейсет пъти по-бърз от „Flow3“ (библиотека, която работи с “Typo 3 CMS”).
Друго предимство е намаленото количество нужна оперативна памет. При „Symfony 2“ тя е на половина в сравнение с използвана от „Simfony 1“ или „Zend Framework“.
Инсталацията на Симфони 2 е изключително лесна и бърза. Само за няколко минути всичко е готово за разработване на проекти. За да инсталирате Симфони 2 свалете инсталационния пакет от сайта http://www.symfony.com, разархивирате го в папката на локалния сървър, където разработвате проектите. Ако използвате wamp папката е „ www ”, при xampp папката е „ htdocs ”. Хубаво е да си инсталирате “GIT” ( уеб базирана хостинг услуга за преразглеждане и управление на кода ). Този инструмент е много добър и мощен, за програмиране със Симфони 2 определено ще ви трябва. Разархивирането на библиотеката можете да го направите ръчно и да я преместите където трябва или чрез “GIT”.Първо трябва да отидем до директорията, където се намира пакета с команда:
cd /c/users/madal/downloads/
и след това да разархивираме пакета с команда
tar zxvf Symfony_Standard_2.0.12.tgz
Можете да си преместите папката ръчно или пак с команда в “GIT“:
mv Symfony /c/xampp/htdocs/
Вече имате разархивирана библиотека във вашето работно пространство за уеб проекти. После трябва да влезнем в библиотеката чрез “GIT” с команда:
cd /c/xampp/htdocs/symfony
Веднъж влезли в библиотеката трябва да си инсталираме „vendors“ с команда:
php bin/vendors install
„Vendors“ са допълнителни пакети програмирани от външни разработчици, които ще ни бъдат нужни за разработката на нашия уеб сайт.
Тука инсталираме всички допълнителни пакети, които Симфони 2 използва, и които ще са ни необходими за разработване на проекта след това. Хубаво е да ги актуализираме след като сме ги инсталирали, защото може да има малко разлики в кода или версиите на допълнителните пакети и това става с командата в GIT:
php bin/vendors update
След изпълнението на командите всичко би трябвало да работи перфектно. Можете да проверите като напишете в адрес бара на браузъра: “localhost/Symfony/web/app_dev.php” , трябва да се зареди страницата на проекта.
Поздравления, току що си инсталирахте Симфони 2, както виждате изключително лесно и бързо и вие сте готов да програмирате вашето първо приложение.
Преди да започнете програмиране на вашия проект добре би било да направите някои настройки. В средата на екрана клекнете на бутон „Configure“ ще се зареди странница, където можете да си настроите драйвърите, хоста, базата данни, порта, потребителското име към базата данни и парола (не забравяйте да създадете базата данни преди това). Като кликнете „next step“ Симфони 2 автоматично генерира код за сигурност към проекта. Не можем да не споменем, че Симфони 2 е с високо ниво за сигурност. Разработчиците са положили сериозни усилия, така че на по-късен етап да нямаме проблеми. И кажи речи това е! Вече имате библиотека конфигурирана с база данни (която вие сте си създали предварително) и сега спокойно можете да започнете създаване на вашия проект.
Хубаво е , след като конфигурирате проекта да активирате и „version control“. За целта използвайте командата в GIT (трябва и да сте в папката на проекта):
git init
и след това:
git add .
като по този начин добавяме всички файлове от нашия проект на сървъра. След това команда в GIT:
git commit –m ‘First Commit’
И по този начин имаме първата версия на проекта и можем да създаваме още версии. Ако нещо не направим както трябва в процеса на работа или по други причини, винаги можем да се върнем на предната версия от предния ден или предните няколко дена и т.н. Създаването на версии на нашия проект е изключително полезен и гъвкав метод при отстраняването на грешки и решаването на различни проблеми в процеса на работа.
Симфони 2 не е просто един фреймуърк за разработване на големи уеб проекти. Симфони 2 е философия, общност – която работи в хармония.
Симфони 2 е всичко, което може да се очаква от него: скорост, гъвкавост, многоизползваемост на компоментите, иновативност, приложени са най-добрите практики в програмирането.
На клипчето отдолу можете да видите нашите колеги също как инсталират Симфони 2. Приятно гледане!
3 thoughts on “Симфони 2 – Инсталиране и конфигуриране”
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I find It really helpful & it helped me out a lot. I hope to offer something again and aid others such as you aided me.
Hello! I’ve been reading your weblog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted to tell you keep up the great work!
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I find It really helpful & it helped me out a lot. I hope to offer something again and aid others such as you aided me.
Pingback: Jarrod Goldthwaite
Hello! I’ve been reading your weblog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted to tell you keep up the great work!